diy meisterda õnnitluskaart

Kingi enda lähedasele midagi erilist – isikupärane käsitsi valmistatud kaart! Soovitused ühe imeilusa õnnitluskaardi valmistamiseks leiad siit blogipostitusest! Samm-sammuline õpetus ja pildiseeria on valminud koostöös Kraapsuga.

Kes või mis on Kraapsu? Kraapsut teatakse peamiselt peokaunistuste, eriti just koogitopperite järgi, kuid lisaks dekoratsioonidele valmistab ta ka kraabitavaid loterii-ja õnnitluskaarte, personaliseeritud pokaale, klaase, pudeleid, järjehoidjaid, samuti kujundab digi- ja pabertrükiseid ning postreid. Ehk peaaegu kõike, mida saab valmistada paberist ja kartongist, vinüülkleebistega või digitaalse lõikuri abil.

Kuidas õnnitluskaarti valmistada?

Vajalikud töövahendid:

Sellel kaardil kasutatud disainpaberid Papiiri valikust:

Töö käik:

Alusta kaardi valmistamist paberite valimisest. Antud kaardi jaoks oleks vaja 4-5 erinevat paberit. Võta esimesena ette paber, millest saab kaardi põhi ehk toorik.

Aseta esimene paber (pildil helesinine) soonimisalusele ja sooni sellest soonimispulgaga 15x15cm ruut. Lõika ruut välja trimmeri abil.

Juhend õnnitluskaardi meisterdamiseks

2. Võta paber, mis peaks kihtidelt järgmisena toorikule asetuma (pildil kuldne) ning sooni sellest 14x14cm ruut. (Mõlemast soonitavast küljest 1 cm toorikust väiksem ehk asetades saadud kuldne ruut sinise kaardipõhja keskele, peab sinist jääma igast küljest näha u 0,5cm.) Lõika ruut trimmeriga välja.

3. Korda eelmist sammu järgmise kahe paberiga (täpiline ja ruuduline). Asetades saadud ruudud soonimisaluse nurka peaks iga järgnev ruut olema mõlemast küljest u 1cm lühem kui alumine paber.

Nii saavad valmis kaardi esikülje paberid.

4. Nüüd võta kaardi tagumise külje jaoks mõeldud paber (beež) ja korrates eelmisi samme, lõika sellest samuti ruut, mis on umbes sama suur kui sammus nr 2 saadud kuldne ruut.

See beež paber läheb kaunistama kaardi tagumist poolt, kuhu saab soovi korral trükkida või kirjutada käsitsi juurde õnnitlussoovid.

Juhend õnnitluskaardi meisterdamiseks

5. Kleebi kaardi esikülje jaoks lõigatud kaks esimest kihti toorikule, kasutades vastavalt soovile mahulist või tavalist kahepoolset teipi. Samuti kleebi kaardi tagumisele küljele eelmises sammus saadud beež ruut.

NB! Enne kõige pealmise ruudu (roosa-ruuduline) kleepimist kleebi kahepoolse teibiga mööda kaardi keskjoont jooksma atlaspael, jättes mõlemasse otsa piisavalt paela, mida  hiljem lipsuks siduda

6. Kui alumised kihid ja pael on kleebitud, lisa ka kõige pealmine (roosa-ruuduline) ruut.

7. Kaunista kaart erisuuruses kleebitavate pärlikeste, lillede või mis iganes dekoreerimisvahenditega. Samuti lisa peale käsitsi kirjutatud, printeriga trükitud või (digitaalse) lõikuriga välja lõigatud õnnesoov või tekst.

Kraapsu kasutas järgmiseks digilõikemasinat ja Cricuti programmi, et kujundada ja lõigata välja kaardile sobivas suuruses ja toonides 3-värviline tekst “Palju õnne!”. Lõigatud teksti kihid on kinnitatud omavahel ja kaardi külge köitmisliimi ning mahuteibiga.

Ja nii lihtsalt valmibki õnnitluskaart, millega saad kingisaajale palju rõõmu valmistada!

PS! Kui saad inspiratsiooni meie blogist, siis saada pildid enda loomingust meile läbi sotsiaalmeedia või meilile info@papiir.ee

Tutvu lähemalt ka Kraapsu loominguga siin: https://kraapsu.eu/

Similar Posts