siil

Siilid on tuntud kui armsad väiksed okkalised öise eluviisiga metsloomad, aga neid võib peale sügist vihmasadu leida ka oma aiast. Siin on sulle õpetus, kuidas meisterdada endale päris oma siilike, täpselt nii suur ja värviline, nagu ise soovid!

Meisterdamise kõrvale mõned huvitavad faktid juhuks, kui kohtud järgmine kord (päris) siiliga:

  • Võid proovida ära lugeda tema okkad, aga vihjeks: see võtaks väga palju aega, sest siilil on okkaid umbes 16000!
  • Võib-olla oled kuulnud, et siilidele antakse piima, aga tegelikult on piim loomale kahjulik ja seda ei tohi kindlasti siilile anda.
  • Siilid vajaksid tõenäoliselt prille, sest neil on väga halb silmanägemine. Nad kasutavad põhiliselt liikumiseks ja toidu leidmiseks oma kuulmist ja haistmist.
  • Ja viimaseks: usu või mitte, aga siilid oskavad ujuda!

Meisterdamiseks vajad:

1. Joonista pruunile paberile siili kuju ja lõika see välja. Soovi korral kleebi see omakorda valgele paberile (kuhu saab hiljem ka tausta joonistada).

Siilipoiss värvilistest paberitest

2. Lõika samast pruunist paberist välja jalad, värvilisest paberist lõika välja väikesed ringid nina ja põse jaoks, ning kolmnurkne tükk naeratuseks.

3. Lõika värvilisest paberist välja ringid ja siis lõika need neljaks võrdseks osaks.

Siilipoiss värvilistest paberitest

4. Rulli ja kleebi värvilised veerandringid lehtriks kokku.

Siilipoiss värvilistest paberitest

5. Kleebi värvilised lehtrid siili seljale okasteks, alustades välisservadest. Okkad võivad ka teineteisega kattuda, tekitades mitu kihti. Ja oledki meisterdanud värvilise siilipoisi!

Siilipoiss värvilistest paberitest

Similar Posts